Zalety blenderów wysokoobrotowych

02-10-2023

W ostatnim czasie coraz popularniejsze są wysokoobrotowe blendery, które pozwalają wykonywać wiele czynności w kuchni zdecydowanie szybciej i dokładniej. Jakie są ich najważniejsze zalety?

Nowoczesne technologie

Wysokoobrotowe blendery wyróżniają się na tle innych urządzeń z tej kategorii dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii Smart Adapter, która wykorzystuje NFC. To sprawia, że kielich blendera – który jest zakładany na podstawę – przesyła informacje identyfikacyjne. W uchwycie kielicha znajduje się chip RFID. Warto wiedzieć, że zapisane są tam programy pracy, prędkości, interwały, kierunek obrotu ostrzy, a także informacje, które umożliwiają wykonywanie czynności dostosowanych do indywidualnych preferencji. Największym plusem zastosowanej technologii jest fakt, że każdy może posiadać w kuchni jedną podstawę, która będzie nadawała się do różnych kielichów (te elementy mogą być zaprogramowane wedle własnych potrzeb). Producenci wysokoobrotowych blenderów zatroszczyli się o to, aby zawierały one cechy kilku funkcjonalnych urządzeń – dzięki temu nie ma potrzeby nabywania dużej ilości sprzętu, a słowa All in one nie są nadużyciem.

Technologia Nutrimax to połączenie czteroostrzowego noża oraz trójkątnego dzbanka. Gwarantuje szybkie i wspaniałe efekty, a także sposobność korzystania z jednego dzbanka w trakcie przygotowywania zarówno mokrych, jak i suchych produktów.

Full Safety System zapewnia pełne bezpieczeństwo, ponieważ nie dopuszcza do uruchomienia urządzenia, jeśli nie jest ono właściwie złożone.

Easy Clean to technologia gwarantująca łatwe czyszczenie. Teraz wykonywanie tej czynności jest zdecydowanie łatwiejsze – w końcu po zakończonej pracy należy napełnić kielich do połowy ciepłą wodą i dodać trzy krople detergentu. Następnie trzeba już tylko włączyć program i gotowe!

Silentsystem jest szczególnie polecany osobom, które nie lubią głośnych urządzeń. Wysokoobrotowe blendery posiadają gumowo–metalowy zabierak (sprzęgło), który przenosi napęd pomiędzy podstawą, a kielichem. Warto też wspomnieć o obudowie z odlewu, która wygłusza pracę silnika.

https://www.brodasystem.pl/novis-pro-blender-880l-green.html Blender kielichowy wysokoobrotowy • PRO Blender 880L • Green + kielich 0,6L o wartości 799 zł za 1 zł

Szeroka paleta dostępnych programów

Program Easy Clean sprawia, że mycie wysokoobrotowych blenderów jest banalnie proste. Opcja Ice Crush znakomicie nadaje się do kruszenia lodu, który może być z powodzeniem dodawany do pysznych drinków. Program Smoothie pozwoli na przyrządzenie tego napoju w mniej, niż 20 sekund! Frozen Deserts to możliwość uzyskania naturalnych sorbetów bez dodatku szkodliwych substancji konserwujących, barwników czy cukru. Przy pomocy tych wysokoobrotowych blenderów można także przyrządzić smakowite zupy, w których nie będzie brakować cennych witamin i enzymów.

Blender kielichowy wysokoobrotowy • PRO Blender 880L • Black

Szwajcarska jakość

Szwajcaria to kraj, który nam – Polakom – kojarzy się z dokładnością, precyzja, sumiennym wykonywaniem obowiązków itp. Nie może zatem dziwić, że wysokoobrotowe blendery wyprodukowane w tym państwie charakteryzują się najwyższą możliwą jakością, która umożliwia wieloletnie użytkowanie tego sprzętu bez najmniejszych problemów.

Użyteczny wyświetlacz

Na wyświetlaczu każdy może obserwować czas pracy urządzenia, dzięki czemu przyrządzone napoje lub produkty zawsze będą smakować tak samo. Warto wiedzieć, że wysokoobrotowe blendery posiadają, aż 5 różnych prędkości działania.

https://www.brodasystem.pl/novis-pro-blender-880l-red.html Blender kielichowy wysokoobrotowy • PRO Blender 880L • Red + kielich 0,6L o wartości 799 zł za 1 zł

Efektowny design

Obecnie coraz więcej osób zwraca uwagę nie tylko na cechy użytkowe, ale również na design – wszystko dlatego, żeby urządzenia pasowały do nowocześnie zaprojektowany kuchni. Wysokoobrotowe blendery są nie tylko bardzo funkcjonalne, ale cechują się także efektownym wyglądem. Dzięki temu mogą również pełnić funkcję ozdobną.

Blender kielichowy wysokoobrotowy • PRO Blender 650L • Silver